Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Kā panākt būtisku cenu samazinājumu zālēm?Nepieciešama farmācijas nozares liberalizācija

Šobrīd mēs visi pārmaksājam par zālēm, ko iegādājamies aptiekās.
Pārmaksājam, jo nozares saistošie regulējumi sakārtoti par labu lielajiem zāļu vairumtirgotājiem vai aptieku ķēdēm, nevis iedzīvotāju interesēm. Tādējādi ir izveidojusies situācija, ka zāļu pircēji ir trūcīgi, savukārt farmācijas nozare – bagāta. Salīdzinājumam, Latvijas iedzīvotāju izdevumi par medicīnu pret ģimenes ienākumiem būtiski pārsniedz vidējo rādītāju OEDC valstu vidū, apsteidzot pat tādas valstis kā Norvēģija, Dānija un Luksemburga.

Zīmīgi, ka Veselības ministrijas un Zāļu aģentūras ierēdņi neiebilst farmācijas industrijas apgalvojumam, ka zāles Latvijā ir lētas, jo viņiem esot tāds priekšstats, neskatoties uz objektīvu argumentu trūkumu. Nekādu pētījumu par zāļu dārdzību, salīdzinot cenas ar kaimiņvalstīm, atbildīgajām amatpersonām nav, līdz ar to nav arī formālas nepieciešamības kaut ko darīt, lai ierobežotu medikamentu tirgotāju vēlmi turpināt labi nopelnīt. Vienīgais šāda veida pētījums, ko veikusi biedrība “Veselības projekti Latvijai”, ļauj secināt, ka veselības politika Latvijā ļauj veidot tādas struktūras, kas rada ciešas attiecības starp farmācijas kompānijām, aptieku tīkliem un medicīnas pakalpojumu sniedzējiem.

Ir nepieciešams liberalizēt farmācijas nozari!
Tikai lielāka konkurence spēs sniegt jūtamu cenu samazinājumu.
Tā ir vienīgā reālā iespēja samazināt medikamentu cenas Latvijā.

Ir jāpanāk, ka BEZRECEPŠU MEDIKAMENTI NOPĒRKAMI MAZUMTIRDZNIECĪBAS VIETĀS VISĀ LATVIJĀ.
Radot apstākļus, ka zāles būs nopērkamas, piemēram, “Rimi”, “Maxima” vai “Circle K” tīklā, patērētājiem beidzot parādīsies reāla izvēles un naudas līdzekļu taupīšanas iespēja.
Kā norāda starptautiskā farmācijas tirgus pētījumu centra “Kalorama Information” jaunākie dati, bezrecepšu medikamenti mazumtirdzniecības vietās nopērkami vairāk nekā 20 pasaules valstīs, t.sk. ASV, Japānā, Ķīnā, Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Itālijā, kā arī Polijā. Tātad šāda pieeja jau veiksmīgi darbojas vairākās ES valstīs, un nepieciešama tikai politiskā griba, lai šo iespēju iestrādātu arī Latvijas likumdošanā.

Otrs risinājums medikamentu cenu samazināšanai ir
ATVIEGLOT NOSACĪJUMUS MEDIKAMENTU IEGĀDEI NO EIROPAS RAŽOTĀJIEM UN VAIRUMTIRGOTĀJIEM.

Lai gan par zāļu vairumtirgotāju ietekmi uz veselības aizsardzības politikas veidotājiem Latvijā ir runāts daudzu gadu garumā, šo uzņēmumu ietekme nebūt nav mazinājusies, bet tikai pieņēmusies spēkā. Būtu naivi iedomāties, ka kompānijas, kas katru gadu gūst ievērojamu pelņu no esošās lietu kārtības, pēkšņi atteiksies no iespējas sev labvēlīgi ietekmēt notikumu gaitu. Lai gan formāli Latvijā reģistrētas 86 zāļu vairumtirdzniecības firmas, gandrīz 75 % no tirgus kontrolē tikai 3 uzņēmumi, saglabājot lielu ietekmi uz zāļu mazumtirdzniecības cenām.
Liberalizējot farmācijas nozari, iespējams panākt, ka slimnīcas vai aptieku ķēdes varēs iepirkt nepieciešamos medikamentus pa tiešo no zāļu ražotājiem vai ārvalstu vairumtirgotājiem, kas spēj nodrošināt labāku cenu par mūsu birokratizētās valsts aizgādībā strādājošiem pašmāju komersantiem, kuriem primārā ir sava labuma gūšana.

Šobrīd praktiski visi veselības aprūpes sistēmā strādājošie savā starpā ir ļoti cieši saistīti. Ir saprotami, ka studiju biedriem, kolēģiem, paziņām un draugiem ir jāuztur labas savstarpējās attiecības, taču ne uz tautas rēķina. Ja mēs, Latvijas tauta, neatradīsim veidu, kā nodrošināt sociālu komfortu visiem Latvijas iedzīvotājiem ilgtermiņā, tad turpināsies iedzīvotāju skaita samazināšanās un nācijas bojāeja.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL