Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Kādēļ nepieciešams “iesaldēt” nodokļu likmes?Paredzamas uzņēmējdarbības un sociālā komforta pamats

Latvija ir spilgts piemērs neefektīvai valsts pārvaldei.
Tā vietā, lai optimizētu valsts budžeta izmaksas, atbildīgi izmantojot mūsu nodokļos samaksāto naudu, valsti pārvaldošie politiķi un ierēdņi galvenokārt koncentrē uzmanību uz sev labvēlīgāku budžeta pārdali, nevis to efektīvu izmantošanu. Tādēļ, tiklīdz budžeta plānošanā parādās nepieciešamība pēc papildu finansējuma, tā praktiski vienmēr tiek iets vieglākais ceļš – tiek paceltas nodokļu likmes un laiku pa laikam pakratīts pirksts nodokļu nemaksātāju virzienā.
Cilvēcīgi to var saprast, jo tas ir vienkāršākais veids, kā papildināt budžetu, turklāt tas ir ērti, jo vēlētāji Latvijā ir ļoti pacietīgi, brīdi “pašūmējas” par valsts kārtējo izgājienu, bet tad pierod un dzīvo tālāk. Savukārt neapmierinātākie nereti izvēlas pārcelties uz dzīvi citur vai pārreģistrē uzņēmumu uz valsti ar paredzamāku nodokļu politiku. Tikmēr cilvēku skaits Latvijā turpina samazināties, bet pašreizējie varas politiķi uztraucas tikai par savu atkārtotu ievēlēšanu un problēmu nemitīgā nodokļu likmju pārskatīšanā nesaskata.

Zīmīgi, ka valdošo politiķu tuvredzīgo politiku kritizē arī Valsts kontrole, uzskatot, ka valsts budžeta plānošanas procesā netiek ievērotas OECD izstrādātās vadlīnijas (lasi: starptautiskie standarti), politiķiem pietrūkst ilgtermiņa domāšanas, kā arī Koalīcijas padome pieņem nozīmīgus lēmumus par papildu līdzekļu sadali, neievērojot valstī noteikto kārtību.
Kāda jēga Valsts kontroles darbam, ja valdošie politiķi turpina “apgūt” budžeta līdzekļus pēc saviem ieskatiem, paredzot, ka vienmēr varēs pārskatīt nodokļu likmes, ja vien tas būs nepieciešams?

Beidzot arī Latvijā nepieciešamas paredzamas nodokļu likmes.
Latvijas nodokļu sistēma paredz augstas iemaksas un zemas sociālās garantijas. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, mēs izstrādāsim un ieviesīsim jaunu nodokļu sistēmu, kas būs sociāli atbildīgāka un taisnīgāka visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Ir jāizbeidz šī nemitīgā nodokļu likmju pārskatīšana, no kuras ieguvēji galvenokārt ir tikai šo procesu administratori. Tas, cik rūpīgi valstij būtu jāattiecas uz nodokļu reformām un to ieviešanu, un tas, ka sasteigtā 2018. gada nodokļu reforma neļaus to īstenot kvalitatīvi, minēts arī Ārvalstu investoru padomes (ĀIPL) paziņojumā. Ir vērts ņemt vērā ĀIPL pausto, ka “ir būtiski, ka pēc jauno nodokļu pamatprincipu ieviešanas, tie paliek nemainīgi ilgtermiņā... proti, tie tiek saglabāti uz desmit gadiem vai ilgāk”.

Valstij pārmaiņu veikšana jāsāk ar sevi, nevis ar nemitīgu nodokļu likmju maiņu, uzspiežot pārmaiņas uzņēmējiem un sabiedrībai. Tikai tā tauta spēs atgūt uzticību valstij un spēs noticēt tam, ka viņu nodokļos samaksātā nauda tiek jēgpilni izmantota.

Protams, Latvijai ilgtermiņā būs jāveic izmaņas nodokļu politikā, taču tās jāveic pārdomāti un tikai tad, kad vispirms būs veiktas būtiskas pārmaiņas valsts pārvaldē.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL