Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Kāpēc ministrijas jāaizstāj ar sekretariātiem?Jeb kāpēc ierēdņiem nav jānodarbojas ar politiku

Šobrīd ministru kabinets nodarbojas ar daudziem jautājumiem, kuru izskatīšanu un lēmumu pieņemšanu varētu uzticēt atbildīgajam sekretariātam.

Politiskā partija KPV LV piedāvā aizstāt ministrijas ar sekretariātiem, kas novērsīs funkciju dublēšanos un būtiski samazinās birokrātiju.

Sekretariātiem jābūt izveidotiem konkrētu valsts funkciju nodrošināšanai un ministru noteikto uzdevumu pildīšanai. Katru gadu sekretariātu darbs būtu jāpārskata, lai optimizētu to lietderīgumu.

Ministriju likvidācija un sekretariātu izveide būtu NOZĪMĪGS SOLIS UZ EFEKTĪVĀKU VALSTS PĀRVALDI.

Tā ir Latvijas iespēja veidot patiesi atbildīgu politiku, jo visi ministri būtu ievēlēto partiju vadītāji vai valdes locekļi, tādējādi nepastarpināti uzņemoties atbildību par realizēto politiku savu vēlētāju priekšā.
Šajā izpildvaras modelī ministru pārziņā būtu tikai būtiskākie izpildvaras jautājumi, savukārt sekretariātu – visu nepieciešamo valsts funkciju nodrošināšana.

Šobrīd katra ministrija darbojas kā valsts valstī, kuras galvenais mērķis ir apgūt pēc iespējas lielāku valsts budžeta daļu, pašiem izvirzīt sev uzdevumus un pašiem kontrolēt to izpildi.
Lai spētu koordinēt sadarbību starp daudzajām ministrijām, nodibināta vēl viena papildu institūcija – Pārresoru koordinācijas centrs (PKC), kas palielina jau tā ievērojamo valsts birokrātijas aparātu.

Sarūkot iedzīvotāju skaitam, Latvijai jāspēj palūkoties apkārt un pārņemt labāko no citu valstu pieredzes. Piemēram, kāpēc turīgā Šveice, kurā dzīvo vairāk nekā 8 miljoni iedzīvotāju, spēj nodrošināt efektīvu valdības darbu ar 7 ministriem un premjerministru, taču mazturīgā pilsētvalsts Latvija, kurā tagad dzīvo jau mazāk kā 2 miljoni iedzīvotāju, turpina pieturēties pie divreiz lielāka administratīvā aparāta?

Patlaban nav runa par precīzu sekretariātu skaitu vai to nosaukumiem, bet gan par principu – kā būtu jānodala tie, kam patiesi būtu jānodarbojas ar politiku un kam tā būtu jārealizē. Mēs esam par skaidru valodu un apņēmīgu rīcību. Ja mums tiks dots tautas mandāts šādu reformu īstenot, mēs to paveiksim!

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL