Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Likvidēt koalīcijas padomi!Latviju nedrīkst uzticēt pelēkajiem kardināliem

Viens no līdzšinējiem politikas veidošanas instrumentiem ir deviņdesmitajos gados radusies no Satversmes neizrietoša institūcija – Koalīcijas padome, kurā valdošās politiskās partijas aiz slēgtām durvīm vienojas par valstij un sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Tomēr demokrātiskas un tiesiskas valsts standarts pieprasa, lai diskusijas vieta ir nevis pašas politiskās elites radīts konstitucionālās iekārtas piedēklis, bet tautas ievēlēta institūcija – Saeima.
Sabiedrībai jāzina lēmumu argumentācija un katras politiskās partijas nostāja, turklāt, iespējams, ka tieši līdzšinējā prakse – izlemt jautājumus ārpus parlamenta – ir iemesls, kāpēc Latvijā nav kvalitatīvu parlamentāro debašu. Parlamentārās procedūras nedrīkst būt formālas. Arī sabiedrībai jākļūst neiecietīgai pret novirzēm no demokrātiska politiskā procesa.
Šādi 2011. gada 27. septembrī izdevumā “Jurista vārds” izteicās Gatis Litvins, LU tiesībzinātņu doktors.

Kas mūsu valstī kopš 2011. gada ir mainījies?
Lai gan ekonomiski esam kļuvuši turīgāki, nemainīgi zema saglabājusies tautas uzticēšanās valsts varai, joprojām saglabājas augsts no valsts aizbraukušo iedzīvotāju skaits un, sarūkot demogrāfiskajiem rādītājiem, joprojām turpina samazināties Latvijas iedzīvotāju skaits. Citiem vārdiem sakot – Latvijas tauta turpina izmirt, taču padomju laikā apgūtā varas politiķu iemaņa “slepus bīdīt savas lietas” ir saglabājusies arī 2018. gadā, atstājot tautas ievēlētos priekšstāvjus tikai pasīvu pavēļu izpildītāju pozīcijā.

Šobrīd Latviju pārvalda antikonstitucionāls veidojums, kas slepeni tirgojas par sava politiskā spēka un ar to saistīto lobiju ietekmi, nevis tautas interesēm. Turklāt nav pieņemami, ka Koalīcijas padomes sēdēs piedalās personas, kas apsūdzētas smagos, krimināli sodāmos pārkāpumos. Tas nekādā veidā neveicina tautas uzticēšanos politiķiem, viņu godprātīgumam un pieņemto lēmumu pamatotībai.

ŠOBRĪD NAV IESPĒJAMAS TAUTAI BŪTISKAS IZMAIŅAS, kamēr Saeima un Ministru Kabinets tikai izpilda Koalīcijas padomes lēmumus.
Lai gan ministri formāli uzņemas politisko atbildību par savu nozari, faktiski viņi spēj izpildīt tikai Koalīcijas padomes lēmumus un nav spējīgi ietekmēt nozares ierēdņu ierasto darba rutīnu. Šobrīd politiski ievēlētajai izpildvarai faktiski nav varas! Valsts politiku nosaka saujiņa varai pietuvināto personu, no kurām daļa pat nav tikusi ievēlēta!

Par to, ka Koalīcijas padome ir pretrunā Satversmei, ir runāts vairākkārt, taču retais vairs piemin, ka šo antikonstitucionālo veidojumu izveidoja viens no trim t.s. oligarhiem un šo veidojumu veiksmīgi turpina izmantot savā labā citas ietekmīgas personas, neskatoties uz to, ka nav tikušas ievēlētas Saeimā. Kamēr vien Latviju turpinās pārvaldīt šāds, no dažādu lobiju puses ietekmējams veidojums, kas nosaka Ministru kabinetam saistošus lēmumus, Latvijā īstena politiskā atbildība par pieņemtajiem lēmumiem nebūs iespējama.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL