Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Politiskās partijas “KPV LV” nostāja par kopēju alkohola politikas veidošanu Baltijas valstīs.

Politiskā partija “KPV LV” atbalsta kopējas alkohola politikas veidošanu Baltijas valstīs ar mērķi efektīvi kontrolēt alkohola apriti. Partija atbalsta pakāpenisku alkohola akcīzes nodokļa likmes celšanu Latvijā, lai izlīdzinātu likmes Baltijas valstīs, un uzskata, ka kopējas alkohola politikas īstenošana Baltijas valstīs ļaus sekmīgāk vērsties pret nelegālā alkohola apriti. Bet būtiskākais, kopēja alkohola politikas veidošana ļaus veiksmīgāk novērst pārmērīga alkohola patēriņa radītos draudus cilvēka un sabiedrības veselībai. Kopējās alkohola politikas pamatnostādnēm ir jāsniedz risinājumi piecām prioritārajām tēmām. Pirmkārt, jāizstrādā politika alkohola aprites kontrolei jauniešu un bērnu vidū, kā arī grūtniecības laikā. Otrkārt, jāizstrādā politika, kas mazina ar alkohola lietošanu saistīto ceļa negadījumu skaita samazināšanu. Treškārt, jāsamazina alkohola lietošanas ietekme uz darba produktivitāti un drošību darba vietās. Ceturtkārt, jāizveido efektīvas sabiedrības izglītošanas programmas par veselīgu dzīvesveidu un samērīgu alkohola lietošanu. Visbeidzot, nepieciešams attīstīt un uzturēt kopēju statistiku par alkohola lietošanas apjomu un sekām.

Partija apzinās, ka alkohola tirdzniecība ir nozīmīga tautsaimniecības nozare, kuru būtiski ietekmē atšķirības starp dažādu valstu alkohola aprites regulējumu un akcīzes nodokļu likmes. Partija “KPV LV” uzskata, ka atšķirības valstu labklājības un iedzīvotāju vidējo ienākumu līmenī nosaka to, ka Latvijā alkotūrisms, īpaši no Ziemeļvalstīm, neizzudīs. Taču Baltijas valstīs valstu labklājības un iedzīvotāju vidējo ienākumu līmeņa atšķirības nav būtiskas, līdz ar to kopēja alkohola politika ir nepieciešama, lai mazinātu nelegālā alkohola apriti un novērstu pārmērīga alkohola patēriņa draudus cilvēka un sabiedrības veselībai.

Līdz brīdim, kad kopēja alkohola politika Baltijas valstīs ir izveidota, pierobežas pašvaldības un uzņēmēji ir tiesīgi attīstīt pierobežas alkohola tirdzniecību. Šīs tirdzniecības radītās sekas dos stimulu mērķtiecīgai politiskai rīcībai, jo kopējas alkohola politikas veidošana ir visu Baltijas valstu interesēs.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL