Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Valsts attieksmes jautājumsPensionāriem nepieciešama saprātīga, ilgtermiņa palīdzība

NĪN ATCELŠANA VIENĪGAJAM MĀJOKLIM

Visiem ir skaidrs, ka mūsu sabiedrība noveco un pensiju indeksācijas jautājums būs aktuāls vienmēr. Taču pensijas palielināšana nav vienīgais senioru atbalsta mehānisms.
Tas vispirms ir VALSTS ATTIEKSMES JAUTĀJUMS.
Atceļot NĪN kaut vai tikai pensionāriem, valsts neieņemtais nodokļos būtu nesamērīgi niecīgāks pret to ieguvumu, ko izjustu gandrīz ikviens pensionārs Latvijā.
Latvija to noteikti var!
Kaut vai tikai tamdēļ, kas Lietuvā un Igaunijā NĪN piemērošana ir sakārtota tā, lai no tā neciestu maznodrošinātie.
Salīdzinājumam: LIETUVĀ NĪN jāmaksā tikai par īpašumu, kura vērtība ir lielāka par EUR 220 000, savukārt IGAUNIJĀ – tikai par īpašumu, kas pārsniedz 1 500 m², arī daudzās citās ES valstīs pieejami dažādi mehānismi, kā samazināt NĪ nodokļu nastu maznodrošinātajiem, taču ne Latvijā.

IESPĒJA IZVĒLĒTIES TURPINĀT SAŅEMT SAVU VAI AIZGĀJUŠĀ DZĪVESBIEDRA PENSIJU

Dzīvesbiedra zaudējums ir ikviena seniora personiska traģēdija, kuru noteikti pastiprina arī būtisks ikmēneša ienākumu kritums.
Varas politiķu piedāvājums to mīkstināt ar īstermiņa (12 mēneši) pabalstu pensionāru atraitņiem (50% no mūžībā aizgājušā dzīvesbiedra pensijas) ir tikai neliels īstermiņa plāksteris, jo nespēs atrisināt ilgtermiņa problēmu. Turklāt šis īstermiņa risinājums pārdzīvojušā laulātā pabalsta ieviešanai izmaksāšot aptuveni 8 miljonus eiro.

Vai varas politiķi patiesi domā, ka cilvēks, kas sasniedzis pieklājīgu vecumu, un jūtot piešķirtā valsts pabalsta beigu tuvumu pēkšņi būs spējīgs atrast darbu, lai kompensētu savus zaudējumus ilgtermiņā?
Iespēja izvēlēties turpināt saņemt savu vai aizgājušā dzīvesbiedra pensiju ir vienkāršākais un saprātīgākais veids kā dot pensionāram iespēju paredzēt savus ienākumus ilgtermiņā, lieki neapgrūtinot savus tuvākos un netērējot resursu papildu birokrātiskām procedūrām vai papildu ienākuma meklējumiem.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL